• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Божиќна маса“ платно уметност од Кристофер Пирс

Трговска марка ликовна уметност „Божиќна маса“ платно уметност од Кристофер Пирс

 
DEN 3.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Кристофер Пирсисјубјект : Флоралстајл : Модерни и современи Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има црвени цвеќиња што висат во црвена вазна. Кристофер Пирс е национално признат убав уметник кој слика флорали, сè уште животи, портрети, фигури и ентериери со панахија и зрела чувствителност. Заедно со зачудувачкиот портрет, тој е добро познат по огромните и командантски флорали кои доаѓаат од распродажбата на неговите градини. Неговата работа има освоено бројни награди и е во важни колекции на глобално ниво. Написите за неговите слики и студиото се појавија во национални и меѓународни списанија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црвените цвеќиња висат во црвена вазна.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ