• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Дурам Северна Каролина Скајлин IV“ Канвас уметност од Мајкл Томпсет

Трговска марка ликовна уметност „Дурам Северна Каролина Скајлин IV“ Канвас уметност од Мајкл Томпсет

 
DEN 2239.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Мајкл ТомпсетСубјект : City Scapestyle : Modern & Moderner Product Type : Gallery-обвиткано платно Artthis Ready за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има шарен акварел небото на Дурам, Северна Каролина.giclee (eeи-Клеј) е напреден процес на печатење за создавање Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мајкл Томпсет „Дурам Северна Каролина Скајлин IV“ платно уметност.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ