• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност 'Tempe Arizona Skyline wb-bw' Canvas Art by Marlene Watson

Трговска марка ликовна уметност 'Tempe Arizona Skyline wb-bw' Canvas Art by Marlene Watson

 
DEN 1530.08

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејсови на пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност „Темпе Аризона Скајлин Wb-Bw“ Canvas Art By Marlene Watson : Artist : Marlene Watson. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност. Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црно-бела дизајнирана силуета на Tempe, Arizona Skyline. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ