• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Солен путер во Хиланд, Оз, стапчиња

Солен путер во Хиланд, Оз, стапчиња

 
DEN 100.48

Количина на стоки
Достапно на барање

Солениот путер од Хиланд е направен со 100% вистински сладок крем. Нашиот путер е направен со млеко од крави кои не се третираат со вештачки хормони за раст. Може да се користи во најразлични рецепти и методи за готвење. Уживајте во мазниот и кремаст вкус, со навестување сол, со солен путер од Хиланд. Хиланд Дајер е роден во срцето на Америка, почнувајќи со мало стадо крави и неколку камиони кои доставуваат млеко од свежо свежо на локалните намирници. Денес, ние продолжуваме гордо да ги поддржуваме заедниците во кои живееме и на деловните активности чии клиенти се потпираат на нашите здрави производи секој ден. Исто како што се врати во 1938 година, нашата компанија сè уште ја водат луѓе чиј професионален живот е посветен на индустријата. И нашата страст кон овој бизнис се протега од нашиот претседател до нашите семејства на фарма и сè до возачите на нашата флота за испорака. Солен путер во Хиланд : Направено со 100% вистински сладок крем. Без вештачки хормони за раст. Солена. Глутен бесплатен и кошер.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ