• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Денот на платно“ Арт од Розети

Трговска марка ликовна уметност „Денот на платно“ Арт од Розети

 
DEN 1530.08

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Розети Предмет : People Style : Trational Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има жена во сина седење во шума. Истакнати бои : Црна, сина, сива Габриел Чарлс Данте Росети, општо познат како Данте Габриел Росети, беше британски поет, илустратор, сликар и преведувач и член на Росетифамилија. Тој го основаше пред-рафаелитското братство во 1848 година со Вилијам Холман Хант и Johnон Еверет Милаис. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Една жена во сина седе во шума.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ