• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „firu 2“ платно уметност од Дин Русо

Трговска марка ликовна уметност „firu 2“ платно уметност од Дин Русо

 
DEN 1530.08

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Дин Русусобјект : Animalsивотни Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има куче кое вели "Во совршен свет, секое куче има дом. Истакнати бои : бело, зелено , Жолто, светло сина, розова, портокалова, црна, тен, виолетова уметност и животни. Овие две страсти го дефинираат Дин, Бруклин, уметник со седиште во Newујорк, кој користи живописни бои на поп-уметност и смели апстрактни обрасци за да му даде глас на неговиот омилен Тема : животни. Дин порасна во дом исполнет со уметнички материјали, а уште од рана возраст започна да црта цртани ликови, што стана големо влијание во неговата подоцнежна работа. По проучувањето на графичкиот дизајн и ликовната уметност во Школата за визуелни уметности и Прат Институт, деканот започнал да слика првенствено портрети на славните, но неговите два кокер шпаниели станале негова најголема инспирација. Главните теми на Дин се кучиња, при што Пит Булс го претставува поголемиот дел од неговата работа. Дин се надева дека ќе ја пренесе грижата и посветеноста на loversубителите на животни на секој вид, од кучиња и мачки до коњи и пошироко. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Куче кое вели : „Во совршен свет, секое куче има дом.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ