• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Вивитар В76105 - Затворен Безжичен Далечински Управувач

Вивитар В76105 - Затворен Безжичен Далечински Управувач

 
DEN 2191.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Со Внатрешниот Безжичен Далечински Систем Вивитар, можете да вклучите и исклучите кој било електричен уред со притискање на копче. Ова работи одлично за тешко достапни места, така што можете да го користите вклучениот далечински управувач за да ги вклучите. Безжичен далечински управувач ѕиден штекер Работи до два апарати или светла со еден, безжичен далечински управувач. Работи преку ѕидови, врати и стакло до 100 стапки подалеку - не е потребна линија на видување. Енергетски ефикасен, помага да се намали употребата на енергија и да се намалат сметките за електрична енергија. Совршен за тешко достапни светилки, електрични уреди и празнични светла. Приклучоци во кој било стандарден ѕиден штекер. Далечинскиот управувач лесно се прицврстува на клучните прстени. Потребна Е ЕДНА Литиумска батерија ОД 3 V (вклучена). 7 "Л х 71/2" В х 21/2 " Д.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ