• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Медисон Ксантија Гроздобер Апстрактна Област Килим, Беж Морнарица, 5' 5 ' Круг

Медисон Ксантија Гроздобер Апстрактна Област Килим, Беж Морнарица, 5' 5 ' Круг

 
DEN 1183.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; назад-тркалање или обратно тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на наборите во тепихот во вашата област; дозволете доволно ти. Подлогата содржи јута и латекс, подлога за тепих (се продава одделно) препорачана да помогне да се спречи менување и лизгање. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Големина : 5' х 5 ' Круг. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Достапно во повеќе големини. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ