• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Serenity Zion“ платно уметност од Пјер Леклерц

Трговска марка ликовна уметност „Serenity Zion“ платно уметност од Пјер Леклерц

 
DEN 1.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Пјер Леклерк „Серенти Сион“ платно уметност. Заштитената уметност на трговската марка е регистрирана трговска марка заштитена со законот за трговски марки на САД и ќе биде енергично одбрана. Сепак, поради разликите во компјутерските монитори, не можеме да бидеме одговорни за варијациите во бојата помеѓу вистинскиот производ и вашиот екран. Неговата авантуристичка, слободна духовна природа го однесе на западниот брег на Канада, Хаваи и Ирска, престојувајќи на секоја локација неколку години. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Роден во Квебек, Канада, Пјер Леклерк научи да ја цени природата и одличното на отворено уште од рана возраст. Фотографиите на Пјер се објавени ширум светот во голем број медиуми кои се движат од весници, списанија, книги, календари, национално ТВ -радиодифузија и на насловната страница на канадското географско списание.Уметник : Пјер Леклерскубјект : Пејзаж-апелатива : Модерен и современо производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има мирна заливот опкружена со шарени карпи. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Дигиталните слики што ги прикажуваме имаат најточна можна боја.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ