• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Фрам Фв Пцв Вентил За Шевролет Нова, Гео Призм, Хонда Спогодба Одговара избери: 2002-НИСАН СЕНТРА, 1990 - ТОЈОТА КОРОЛА

Фрам Фв Пцв Вентил За Шевролет Нова, Гео Призм, Хонда Спогодба Одговара избери: 2002-НИСАН СЕНТРА, 1990 - ТОЈОТА КОРОЛА

 
DEN 319.52

Количина на стоки
Достапно на барање

Историјата на ФРАМ датира повеќе од 75 години кога оригиналните хемичари, Фредерик Френклин и Т.Едвард Алдам, измислиле лесно заменлив елемент за филтрирање масло во нивната лабораторија Во Провиденс, РИ. Филтрите за автомобилско масло од различни видови беа на пазарот скоро десет години, но сепак беа тешки за инсталирање, менување и чистење. Френклин и Алдам, чија комбинација на презиме го роди името на компанијата, тргнаа да ги решат овие проблеми со нивните револуционерни филтри. Критична компонента за тестирање на усогласеноста со емисиите. Помага да се осигура дека вашето возило ги исполнува стандардите за емисија. Редовното одржување помага да се избегнат лоши перформанси на моторот, грубо мирување и застој. Дизајниран за намалување на воздушниот притисок во внатрешноста на моторот. Помага да се придонесе за мотор со гориво и непречено работење. Одговара Изберете : 2000,2002-2003 НИСАН СЕНТРА 4 Цил 1.8 Л 1986,1988,1990-1992 ТОЈОТА КОРОЛА 1996-1999 НИСАН СЕНТРА 4 Цил 1.6 Л 1988-1989 ХОНДА СПОГОДБА 1985 ТОЈОТА КОРОЛА 4 Цил 1.6 Л 1995 НИСАН СЕНТРА 1989-1992 гео призма 1985-1987 ШЕВРОЛЕТ Нова 1985-1986 ТОЈОТА ТЕРСЕЛ 1987 ТОЈОТА КОРОЛА ДЛХ 1988 ШЕВРОЛЕТ НОВА 4 Цил 1.6 Л 1995-1998 НИСАН 200СХ 4 ЦИЛ 1.6 Л 1997-1998,2000-2002 мицубиши мираж 4 цил 1,5 л 1990-1993 Тојота Целица 4 ЦИЛ 1,6 Л 1987-1988 ТОЈОТА ТЕРСЕЛ 4 ЦИЛ 1,5 Л И ПОВЕЌЕ - ДОДАДЕТЕ ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО ВО Нашиот Додаток за вклопување За Да Проверите.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ