• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Бела орхидеја во тенџере на зелена„ платно уметност од Пабло Естебан

Трговска марка ликовна уметност „Бела орхидеја во тенџере на зелена„ платно уметност од Пабло Естебан

 
DEN 768.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Pablo Estebansubject : Floral Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има единствена орхидеја во тенџере против зелена позадина. Истакнати бои : зелена, сива, тен, црна, бела, кафеава родена во Сантијаго, Чиле, Пабло присуствуваше на програмата за графички дизајн на Универзитетот во Антофагаста од 1983 до 1985 година и Програмата за сликари и дизајн во Уметничкото училиште Валпараизо од 1985 до 1988 година. Тој ја започна својата кариера како наставник по уметност во 1985 година и ги смени патеките во кариерата во 1989 година, за да работи како дизајнер на текстил за студија во Франција, каде стана доста успешен. Во 2001 година, Пабло отвори свое студио за уметнички дизајн во Валпараизо, Чиле. Во моментов, Пабло првенствено е посветен на производство на постери и оригинали на платно. Темите се разновидни како и трендовите на светот на декор. Се користат широк спектар на материјали, од најкласичните, како што се мастила, акрилици, масла, до домашни техники кои произведуваат уникатни и иновативни уметнички дела. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Една единствена орхидеја во тенџере против зелена позадина.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ