• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Филтер за компримиран Воздух, Компресори За Воздух Отпорни На Корозија Филтри Уникатна Структура За Пренасочување Голема Чаша За Вода За Индустријата GF200-PT1 8, GF200-PT1

Филтер за компримиран Воздух, Компресори За Воздух Отпорни На Корозија Филтри Уникатна Структура За Пренасочување Голема Чаша

 
DEN 47.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Филтер за компримиран Воздух, Компресори За Воздух Со Отпорност На Корозија Филтри Уникатна Структура За Пренасочување Голема Чаша За Вода За Индустријата GF200-06 PT1/8,GF200-08 PT1/4спецификација : Тип На Ставка : Филтер За Компримиран Воздух : Медиум За Обработка На Алуминиумска Легура : Точност на Аеродромот : 40érfilter : Опсег На Работен Притисок 40wm или 5wmoperation : Автоматски И Диференцијален Тип На Дренажа На Притисок : 0,15-0,9 мпа 20-130пс, Рачен Тип На Дренажа : 0,05-0,9 Мпа 7-130ПСГАРАНТИРАНА ОТПОРНОСТ НА ПРИТИСОК : 1,5 МПА 215псиоперативен Температурен Опсег : -20 Степени Целзиусови -70 Степени Целзиусови Капацитет На Чаша За Филтер За Вода : 10цц пакет листа : 1 х Филтер За компримиран воздух Забелешка : 1. Одржувајте го гасоводот чист и продолжете го работниот век2. Телото на садот е направено од поликарбонатна смола, не користете растворувачи, како што се трихлороетилен разредувач, етанол итн. Користете сад за Чистење Структура На Пренасочување : Уникатната структура на пренасочување му овозможува на гасот што поминува да произведе соодветна ротација, поефикасно ја одделува течноста во гасот и сигурно ги филтрира честичките на цврстите материи. Инсталација На Фиксна Заграда : мала загуба на притисок, висока ефикасност на одвојување на водата, голем капацитет на чаша за вода, можете да изберете да користите фиксна заграда за инсталирање. 3 Дренажни Типови : филтерот за воздух има 3 типа на дренажа, рачен, диференцијален притисок и автоматска дренажа за избор.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ