• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Меса АП 245 65R 107T гума

Меса АП 245 65R 107T гума

 
DEN 2.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Цела сезонска гума, MESA AP3 е дизајнирана за употреба на CUV, SUV и лесни камиони. Отворените раменици и широко распоредените блокови на шара ја принудуваат водата од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни патишта, а оптимизираниот дизајн на гумите ги намалува звуците на патот за да создаде тивко, удобно возење за возачите и патниците. Наменето за употреба на CUV, SUV и лесни камиони. Отворените раменици и широко распоредените блокови на шара ја принудуваат водата од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни патишта. Карактеристики густо сипирање што создава дополнителни рабови за гризење за зајакнување на влечење и перформанси во текот на целата година. Оптимизираниот дизајн ги намалува звуците на патот за да создаде тивко, удобно возење за возачите и патниците.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ