• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Безбедност 1 -ви на бродот седиште за новороденчиња, руменило розово hx

Безбедност 1 -ви на бродот седиште за новороденчиња, руменило розово hx

 
DEN 4479.68

Количина на стоки
Достапно на барање

За време на секое возење, подобрените карактеристики обезбедуваат исклучителна заштита додека на патот со 5 слоеви на безбедност. Тоа е едно од многу малку седишта за автомобили да се донесат нови европски стандарди за превртување (ECE R44 додаток 7). GCELL® HX дополнително ја менува енергијата на паѓање околу торзото на детето. Машина за перење и фен за безбедно подлога за седиште за новороденчиња. Системот за амортизација на Air Protect® обезбедува непосредна заштита на несреќата со нашиот најнапредн систем за управување со енергијата на странично влијание. Бебињата со задниот дел остануваат безбедно привлечени, почнувајќи од мали 4 килограми, со специјални перници за вметнување кои им даваат подобро вклопување. Носете ја рачката на кривата со удобност за удобност го прави ова лесно седиште за носење. Отстранувајќи ги инсерти, бебињата можат да се возат удобно во побезбедна позиција на задниот дел до 35 фунти. Несреќа тестирана од секој агол : Предни, задни, странични и врвни влијанија. Продолжени задни 4-35 фунти. Со тестирање на несреќи од секој агол можете да патувате со доверба и знаење дека имате вистински супериорен безбедносен систем. Засилената рачка додава стабилност. Со докажаната заштита на одборот ™ 35 Air 360, ќе се чувствувате уверени дека му давате на вашето бебе безбедно и удобно возење. Одборот Air 360 е единственото седиште за новороденчиња во кое има 360 Protect ™ за 5 слоја на докажана безбедност. Подлогата за седиштата е исто така едноставна за чистење бидејќи ткаенините се дизајнирани да бидат и машини што се мијат и безбедни за фен. 5-позицијата, базата за престој во автомобил ви овозможува лесно да добиете најдобро одговара на вашиот автомобил, правејќи инсталација толку многу полесно. Како прв и единствен лидер во безбедноста на децата, безбедноста 1 е тука за да ви даде мир на умот за да можете да поминете помалку време загрижувачки и повеќе време да уживате во секое прво искуство со вашето дете.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ