• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Нога Фиксна Заграда, Коленото Зглоб Поддршка Коленото Зглоб Менискус Поддршка За Деформитет Корекција За Повреда На Ногата

Нога Фиксна Заграда, Коленото Зглоб Поддршка Коленото Зглоб Менискус Поддршка За Деформитет Корекција За Повреда На Ногата

 
DEN 2431.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Нога Фиксна Заграда, Поддршка На Коленото Зглоб Менискус Поддршка За Корекција На Деформитет За Повреди На Ногатаспецификација : Состојба : Тип На Предмет : Агол На Свиткување На Коленото : 0-120 степени Тип На Чак : Прес-Функција : Ограничување, Поправање, Потпора На Примена : истегнување На Коленото, медијален и страничен лигамент и повреда на вкрстени лигаменти, олабавување на лигаментите на зглобовите, контрактура на зглобовите, деформација, зглоб хиперекстензија Пред И По Операцијатапредности На Производот : Силна Поддршка, Поддршка во форма на ц, Агол, Лесен За Носење, Повеќекратна Фиксација, Постава За Дишење, Список На Пакети Со Ленти Што Не Се Лизгаат : 1 x заграда За нозе2 X Резервна Кука И 1 X Шрафцигер Забелешка : Ширината може да се Прошири и компресира, а големината е груба референца. Повеќекратна фиксација, ефективна поддршка, должина на ременот, погодна за луѓе со различен обем на нозете. Внатрешната обвивка што дише додава лента против лизгање, а лентите против лизгање и повеќе ремени може ефикасно да се фиксираат без лизгање. Дизајн на чак за прилагодување на аголот, 0-120 степени, едноставен и удобен, може да биде фиксен и подвижен. Зголемен дизајн на облогата, поголема површина за контакт со кожата, потпорна сила и без заглавување.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ