• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Firestone Firehawk Pvs Зима 245 55R 103V Патнички Гуми Одговара: 2010 - Chevrolet Camaro LT, 2013-Форд Полицијата Пресретнувач Комунални База

Firestone Firehawk Pvs Зима 245 55R 103V Патнички Гуми Одговара: 2010 - Chevrolet Camaro LT, 2013-Форд Полицијата Пресретнувач

 
DEN 1.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Firestone Firehawk PVS 245/55 R18 103 VOVERVIEWFirestone Е Извршување Возило Снег (PVS) е специјално дизајниран гума со цел да им помогне на спроведување на законот одржување на максимална брзина во текот на зимската сезона. Гумата со Номинална Брзина V обезбедува одлична и удобна стабилност кога работи на влажни и снежни средини, а во исто време, нагласувајќи го позитивното управување. Гумата нуди и сигурни перформанси на суви патишта. Гумата има уникатна шара која е дигитално дизајнирана за избалансирани перформанси на нерамни патишта. Бројните рабови на гризење на гумата дополнително ја подобруваат влечната сила на снегот и влажните подрачја. Одлични зимски перформанси. Цврсти соединенија на шарите во форма на блок. Уникатен дизајн на шарите.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ