• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Филтрет за 12x20x1, MERV 12, Напредно Намалување На Алергенот HVAC Печка Филтер За Воздух, Фаќа Алергени, Бактерии, Вируси, MPR, Филтри

Филтрет за 12x20x1, MERV 12, Напредно Намалување На Алергенот HVAC Печка Филтер За Воздух, Фаќа Алергени, Бактерии, Вируси,

 
DEN 1.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Вашиот дом треба да биде вашето светилиште, почнувајќи од воздухот што го дишете. Филтрет Филтрите За Здрав Животен Воздух помагаат да се фатат несаканите честички од воздухот во вашето домаќинство, придонесувајќи за почиста, посвежа домашна средина. Со проактивно фаќање прашина, бактерии, вируси и алергени, овие филтри со високи перформанси помагаат да се подобри квалитетот на воздухот во вашиот дом. Ги надминува фиберглас, перат и неелектростатични 3-месечни плисирани 1" домашни филтри за воздух за вашата печка, клима уред или СИСТЕМ ЗА КЛИМАТИЗАЦИЈА. Дизајниран со ексклузивна Филтер Бренд 3-во-1 технологија ОД 3М за да ги зароби несаканите честички на воздухот додека дозволува почист проток на воздух. Привлекува и фаќа микроскопски честички како што се чад, остатоци од кашлица и кивање, бактерии и вируси-и големи честички, вклучувајќи влакненца, прашина од домаќинството и полен. Совет : колку е поголем МПР (Рејтинг На Перформанси На Микрочестички), толку повеќе честички фаќа филтерот. Изберете 2500 ИЛИ 2800 МПР за да фатите и ултрафини честички. Филтрет 1500 МПР (Рејтинг На Перформанси На Микрочестички) е еднаков на МЕРВ 12. 1550 MPR достапни во 4", 4" тенок фит и 5 " филтри за воздух. За максимални перформанси, менувајте го домашниот филтер за воздух најмалку на секои 90 дена за 1 "филтри, а најмалку на секои 12 месеци за 4" и 5" филтри. Само за станбена употреба.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ