• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Power Stop CRK Z Evolution Geomet обложена сопирачка комплет-фронт и заден дел

Power Stop CRK Z Evolution Geomet обложена сопирачка комплет-фронт и заден дел

 
DEN 0.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Проверете ја компатибилноста со вашето возило кликнете овде, геометната подлога за сопирачка на сопирачката и комплетот за ротор ја елиминира прашината, ја спречува 'рѓата и ја подобрува моќта на запирање. Роторите на сопирачката на дискот се третираат со целосен слој на оригинална обвивка за геометри 360, вклучително и во комбето. Геометната обвивка значи заштита од 'рѓа и корозија без да влијае на перформансите на сопирањето на возилото. Роторите се тежина на ОЕМ и ја задржуваат конфигурацијата на ОЕМ Ване за работа без проблеми. Технологијата со позитивна мувла се користи за создавање влошки за сопирачките со постојани перформанси без бледнее како ОЕ. Влошките на сопирачките се карактеризираат со гуми со висок слој со високи темпо, кои изолираат бучава за практично тивко сопирање. Овој комплет за замена на сопирачката и роторот доаѓа со сè што ви треба за работата : збир на ротори на сопирачките со сопирачки, керамички влошки за сопирачките, врвен хардвер од не'рѓосувачки челик и подмачкување со сопирачки со високи перформанси. Уморни од прашина на сопирачките? Изберете Power Stop Geomet обложен комплет за сопирачките! Енергетски стоп геометски обложен ротор и подлога за сопирачки : • Подлогата за сопирачката и роторите во овој комплет за замена се директна замена за фабричката опрема • Овој комплет вклучува збир на ротори на сопирачките со сопирачки, збир на влошки за сопирачките на дискот, врвен хардвер од не'рѓосувачки челик , и лубрикант со сопирачка со високи перформанси • Подобро сопирачка со керамичка формула со ниска пушка, влошки за сопирачките • Геометски обложени ротори Отпорен на прашина на сопирачката и заштити од 'рѓа • Одбива : Infiniti QX50 2017-2016.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ