• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Повторно воспоставени касети со мастило за замена за три-боја C9361Wn

Повторно воспоставени касети со мастило за замена за три-боја C9361Wn

 
DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Овие производите на ЛД повторно воспоставени касети се темелно исчистени заедно со млазниците за печатење. Следејќи го процесот на чистење, ние го наполнивме кертриџот со професионално произведена формула базирана на пигмент за архивски печатен живот и стабилност на бојата. Оваа формула е специјално дизајнирана за производство на живописни и долготрајни отпечатоци споредливи со оригиналниот кертриџ за брендови што го заменува. Откако внимателно ја проверивме школка за истекување и следење на електричното коло за ефикасност, кертриџот го ставаме преку конечен тест за печатење за да бидеме сигурни дека вреди. Сите касети компатибилни и преработени од LD се тестирани со квалитет за да се обезбеди долготрајна употреба и смело, живописно печатење на секоја страница. For use in the following printers : Photo Smart C4150, Desk Jet 5440, PSC 1510, Photo Smart 7850, Photo Smart C4100, Photo Smart C3150, Photo Smart C3140, Photo Smart C3135, Desk Jet 5420, Photo Smart C3188, Photo Smart C3183, PSC 1510xi, Desk Jet D4155, Desk Jet D4145, Photo Smart C4183, Photosmart C4140, Photosmart C4110, Desk Jet 5420 V, Photosmart C3175, Photosmart C3170, Photosmart C3125, Desk Jet 5443, Desk Jet 5442, Desk Jet 5440xi, Besk Jet 5440 V, PSC 1510 V, PSC 1507,90 SALE, Photosmart C442 C442 C442 C4142 4180, Photosmart C3194, Photosmart C3193, Photosmart C3173, Photosmart C3190, Photosmart C3180, Photosmart C3100, Desk Jet D4160, Photosmart C3110. Нашите касети за повторно воспоставување на производството не се преработени од марката на производителот на оригиналната опрема (OEM), но се направени за да ги заменат оригиналните касети за бренд.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ