• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Заштитен знак Ликовна Уметност Коњска Игра Платнена Уметност Од Ланре Адефиоје

Заштитен знак Ликовна Уметност Коњска Игра Платнена Уметност Од Ланре Адефиоје

 
DEN 2601.60

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Lanre Adefioye Subject : Animals Style : Модерен И Современ Тип На Производ : Галерија Завиткана Платно Уметност ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има шарен портрет со Дезен На Коњ. Ланре Е Нигериски Канадски нео поп уметник, сликар, скулптор и дизајнер на производи. Тој стекна искуство во областа на графичкиот и дизајнот на производот пред да се сврти кон сликарството. Посетата со мајстор уметник како тинејџер го инспирираше да преземе акција и да ја прошири својата креативна потрага. Ланре немилосрдно пребаруваше и експериментираше со нови начини за прикажување на неговата уметност. Уметноста ланрес е инспиративна и филозофска, тој комбинира елементи на кубизам и поп-уметност во својата работа користејќи живописни бои и смели дезени како визуелен израз на надеж, радост, мир и љубов. Неговото минато, сегашност и иднина го инспирираат да работи напорно на својот занает. Уметноста е терапевтска, го отвора умот кон нови можности, создава енергија и обезбедува удобност на душата и духот. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. Ланре Адефије "Коњ Игра" Платно Уметност.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ