• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Рпц-Лон 118 120 Изветвена Постојана Преса

Рпц-Лон 118 120 Изветвена Постојана Преса

 
DEN 570.56

Количина на стоки
Достапно на барање

Од 1832 Година, Рокланд е страстен за производите што ги произведува. Со светска побарувачка и дистрибуција, Roc-lon® облоги и ткаенини за драперии може да се најдат во хотели, мотели, универзитети, болници, домови, ресторани и професионални згради насекаде. Roc-lon® производите се дизајнирани и за комерцијални и за станбени апликации. Без оглед на поставката, Рокланд ја има вистинската ткаенина за дизајн, перформанси и функција. Рокленд Индустри ги снабдува светските договорни и станбени пазари со 100% облоги за затемнување, 100% украсни ткаенини за затемнување и комплетна линија на меѓусебни облоги без затемнување, облоги за драперии, муслини и занаетчиски ткаенини. Ширина : 118/120 "(300/305см). Состав : 100% Памук. Заврши : ЦРФ (Завршница Отпорна На Набори). Приближна Тежина( yds/lb) : 3.53. Намалување : 3-5% Преостанато Намалување. Користи : Поддршка за јоргани, чаршафи, завеси, занаети, позадини за фотографија, позадини за сценска работа и многу повеќе. Упатства за нега : ладно миење Во Машина на деликатен циклус. Користете белило без хлор кога е потребно. Исушете ја на тивок оган. Ладно железо.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ