• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Modelo Import Ranch Water, Beer, Fl Oz Cangs, 4,5% ABV

Modelo Import Ranch Water, Beer, Fl Oz Cangs, 4,5% ABV

 
DEN 1.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Modelo Ranch Water е јасна широко распространета вода со природни вкусови и прскање на вистински мексикански сок од вар. Инспириран од освежувачкиот вкус на коктелот за вода во Тексас Ранч, оваа алкохолна пенлива вода е направена со автентични мексикански состојки, вклучувајќи го и вкусот на сокот од вар и 100% сина агава за навестување на сладост. Со 100 калории* и 4,5% алкохол по волумен, оваа пенлива вода со вкус на вар не содржи дестилирани духови. Донесете ја оваа удобно преносна конзервирана 6 пакет на следната скара или пикник и уживајте во освежувачкиот вкус на шилеста пенлива вода од производителите на пиво Модело. *На 12 fl. Оз. Служба на просечна анализа : Калории : 100, јаглехидрати 4 грама, протеини 0 грама, маснотии 0 грама. Пијте одговорно. Водата од моделот Ранч ја приготвуваше шилената пенлива вода со природни вкусови. Увезен од увоз на круни, Чикаго, ИЛ содржи помалку од 1% сок. Modelo Import Ranch Water, 6 пакувања пиво, 12 лименки од Fl Oz, 4,5% ABV. 6 пакувања од 12 лименки на лименки на модерен ранч вода шилеста пенлива вода. Зачинета пенлива вода со Зести, освежувачки вкус на вар. Крипс шилеста пенлива вода инспирирана од коктелот во вода во Тексас Ранч и увезена од Мексико. Шлевана пенлива вода со вкус на вар совршена за уживање во излети и скари. Алкохолна пенлива вода направена со вистински мексикански сок од вар и 100% сина агава и не содржи дестилирани духови. Зачинета пенлива вода што содржи 4,5% алкохол по волумен. Зачинета пенлива вода во пакет со споделување 6 конзерви. Вода на моделот Ранч : Свеж пресврт на водата во Тексас Ранч. Проверете повеќе од Модело на нашата страница за брендови.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ