• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Тропски забавни палми iiii“ платно уметност од Кортни Прахл

Трговска марка ликовна уметност „Тропски забавни палми iiii“ платно уметност од Кортни Прахл

 
DEN 2601.60

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Кортни Прахлсубјект : Флоралстајл : Модерен и современо производ Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. од Пенсилванија. Нејзиниот фокус беше првенствено на 3Д -уметноста што подоцна се претвори во нејзината работа во колаж со мешани медиуми. Бојата игра голема улога во нејзината работа, а таа секогаш вклучува гроздобер хартија, сакајќи ја мешањето на старите и новите материјали. Верувајќи дека уметноста треба да биде остварлива за сите, таа ги учи уметноста на децата во локалното засолниште и придонесува за уметност во локалните добротворни цели. Кортни Прахл 'Тропски забавни палми iiii ' платно уметност.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ