• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „мора да има мода IV“ платно уметност од Емили Адамс

Трговска марка ликовна уметност „мора да има мода IV“ платно уметност од Емили Адамс

 
DEN 3.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Емили Адамссубјект : Сè уште начин на живот : Тип на глампродукција : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има лак за нокти и шминка во нијанси на сина и румка на позадина на беж дамаск. "Јас ги сликам работите како што ги гледам .. што е повеќе како сакам да бидат од тоа како се навистина. Самоук, таа експериментира со текстура и боја, мешајќи го новото со старото. Инспирирана од исклучителните париски продавници и елегантните селски градини, нејзината работа е восхитувана по своите елементи на чудесно, нејзиното мото е „Lifeивотот е премногу краток за да ја занемари убавината и хуморот пред нас“. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. „Ги сликам работите како што ги гледам .. што е повеќе како сакам да бидат од тоа како се навистина“. Емили Адамс го слика она што го сака : мода, сите нешта француски и женски предмети што ја фаќаат имагинацијата. Самоук, таа експериментира со текстура и боја, мешајќи го новото со старото. Инспирирана од исклучителните париски продавници и елегантните селски градини, нејзината работа е восхитувана по своите елементи на чудесно, нејзиното мото е „животот е премногу краток за да ја занемари убавината и хуморот пред нас“. - Полски за нокти и шминка во нијанси на сина и руменило на позадина на беж дамаск.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ