• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Joseph giacalone 'облачни ленти над уметноста на платното „Чола“

Joseph giacalone 'облачни ленти над уметноста на платното „Чола“

 
DEN 3.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Фотографијата, за мене, е еден начин да ја пронајдам и ангажирате мојата креативност. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил.Уметник : Josephозеф С Giacalonesubject : Пејзаж -апестит : модерен пејзаж. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Јас немам позадина на уметничко образование, но чувствувам дека сите човечки суштества се опфатени со креативен дух. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Уживам да создадам фотографии за луѓето да ги користат и уживаат, и се надевам дека моите фотографии се повикуваат на автентичната природа на нашата душа, што е креативност и радост.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ