• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Апстракт c t 'платно уметност од Марк Ашкенази

Апстракт c t 'платно уметност од Марк Ашкенази

 
DEN 2601.60

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Марк Ашкеназизубјект : City Scapestyle : Bold & Eclectic Modern Product Type : Gallery-обвиткано платно Artthats подготвено за обесени, уметничко дело завиткано од галерија има разнобојно, склоп на сликата на градско небо (Jee-clay) е напредно приемник за печатење Процес за создавање репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Марк Ашкенази 'Апстракт Ц Т' платно уметност.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ