• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „полиња на злато II“ платно уметност од ревизија на Лиза

Трговска марка ликовна уметност „полиња на злато II“ платно уметност од ревизија на Лиза

 
DEN 1.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Lisa Audits Ubject : Floral Style : Француски Country Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има жолти и сиви диви цвеќиња на бела позадина. Акрилици и пенкало и мастило за да создадат убави уметнички дела. Таа наоѓа инспирација од мајстори за ликовна уметност како Пикасо, Манет, Рубенс и Сезан. Лиза живее во Канада со своите две тинејџерски ќерки, а таа создава голем дел од своите уметнички дела во пространа студио во нејзиниот дом. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Yellowолти и сиви диви цвеќиња на бела позадина.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ