• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Дорман 419 - Дополнителен Погонски Ремен Безделник Макара За Специфични Модели На Субару одговара избери: 2009-СУБАРУ АУТБЕК, 2009-СУБАРУ ТРИБЕКА

Дорман 419 - Дополнителен Погонски Ремен Безделник Макара За Специфични Модели На Субару одговара избери: 2009-СУБАРУ АУТБЕК,

 
DEN 1.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Оваа замена додаток погон појас лер макара е дизајниран за да одговара на функцијата и перформансите на оригиналниот макара на одберете години возило, прави и модели, правилно враќање на критични операции на возилото. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - оваа макара за безделничење на погонскиот ремен одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналната макара на опремата на одредени возила. Ги враќа перформансите-поправа неуспешен, писклив или стенкачки шум од истрошена макара во мирување. Специфична апликација-обратна конструирана од оригиналниот дизајн на одредени години на возила, марки и модели. Доверлив квалитет-поддржан од тим инженери и квалитетни специјалисти во Соединетите држави. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Субару Наследство : 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Субару Аутбек : 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 Субару Трибека : 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014. Дополнителни Карактеристики Боја : Црна.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ