• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Карат Т.В. Дијамант бајпас ореол 14kt прстен за ангажман на злато од розово злато

Карат Т.В. Дијамант бајпас ореол 14kt прстен за ангажман на злато од розово злато

 
DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Безвременски и елегантен, овој прстен за ангажман на дијаманти е класичен изглед што ќе го обожава. Создадено во розово злато, окото е привлечено кон тркалезниот центар за дијаманти. Бајпас Хало рамка со помали дијаманти со акцент го обвиткува центарот на камен во пенлива прегратка, додека дополнителните дијаманти го насочуваат поделениот дел од прстенот. Дизајнирана да го одземе здивот, овој прстен се плени со дијаманти и полиран сјај. Империјал 1 Карат Т.В. Дијамант бајпас Хало 14КТ прстен за ангажман на розово злато : Тежина на дијамант : 1 КТ. T.W . Дијамантска боја : H-I. Јасност на дијаманти : I2. Поставување на дијаманти : Постави сет. Изработено во злато од роза од 14 KT. Достапно во големини 6-9. Секое парче накит поминува ригорозен преглед во нашите лаборатории за обезбедување на квалитет. Така можете да купите со доверба - загарантирано. Научете го Морелер за дијаманти, вклучувајќи ги и 4 -те - боја, сечење, јасност и тежина на карат.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ