• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Туск Трилобит ХД 8-Слојна гума 27х9 - ЗА ПОЛАРИС РЕНЏЕР ЕПС

Туск Трилобит ХД 8-Слојна гума 27х9 - ЗА ПОЛАРИС РЕНЏЕР ЕПС

 
DEN 7526.40

Количина на стоки
Достапно на барање

Специјални Белешки : ве Молиме запомнете : големини на Гуми се разликуваат од машина ве молиме проверете ја вашата моментална големина на гумата и тркалото пред да нарачате.Додавањето гуми со големи димензии може да ги промени карактеристиките на ракување на вашето фабрички опремено возило. Екстремната грижа мора да се користи за да се спречи губење на контролата или превртување за време на остри вртења или нагли маневри. Преголемите гуми може да се тријат под екстремни агли на управување и екстремна компресија на суспензијата.TUSK trilobite® HD 8-Слојна гума е одлична опција за HIV И поголеми ATV. се одликува со истиот одличен дизајн и перформанси на шарите како и оригиналниот trilobite®, но има потежок труп. Оваа гума има тешка конструкција со поголеми и посилни најлонски жици, како и подебел страничен ѕид за зголемена отпорност на пункција и издржливост. Агресивна шема на шари која е погодна за апликации за пустина, нечистотија, карпи, кал и снег. Продадени поединечно. Trilobite® HD 8-Слојна гума е одлична опција за HIV И поголеми ATV. Тешката конструкција има поголеми и посилни најлонски жици и подебели странични ѕидови за зголемена отпорност на пункција и издржливост. Дополнителните навртки на рамото ги штитат страничниот ѕид и раб. ОВАА АТВ гума е добро прилагодена за апликации за пустина, нечистотија, карпи, кал и снег. Издржлив рејтинг од 8 слоја за зголемена отпорност на пункција.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ