• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Јама Шеф Скара Пелети Скара Чистење Комплет

Јама Шеф Скара Пелети Скара Чистење Комплет

 
DEN 2.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Чувајте ја вашата скара да работи добро со полн капацитет со Шефот На Јамата Скара За Пелети 5-Парче Комплет За Чистење. Комплетирајте со Оџак/чистач за тенџере за горење, метла за пепел со тава и стругалка и комплет ракавици за чистење, овој комплет има се што ви треба за да ја одржите вашата скара писклива чиста. Подгответе се со нашите дебели гумени ракавици и користете ја алатката за чистење за да го исчистите оџакот, да изгорите тенџере, решетки за готвење и каде и да е на друго место на вашата скара можеби ќе и треба добар пилинг. Потоа користете ја метлата за пепел и тавата исчистете ги преостанатите остатоци. Кога вашата скара на Шефот на Јамата повторно ќе блеска, измијте ги ракавиците во топла вода со сапуница и фрлете ги преостанатите алатки во машина за миење садови! Чувајте ги алатките на куките за алатки на вашата скара за лесен пристап следниот пат кога ќе треба чистење. Црна конструкција од нерѓосувачки челик со меко вметнување на допир. Вклучува чистач за садови за оџаци/изгореници, метла за пепел со тава и стругалка и пар гумени ракавици за чистење. Лесно за чување со вградените обесени обрачи. Безбедно за употреба на сите скари за гас, решетка, скари за пелети. Алатките се безбедни за миење садови.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ